Opakowanie bag in box - zalety

Nabierający tempa rozwój technologii oraz wzrost świadomości zagrożeń wynikających z degradacji środowiska, kieruje uwagę społeczeństw w stronę proekologicznych rozwiązań. Przyjazne dla środowiska, nietestowane na zwierzętach, biodegradowalne to niewątpliwe atuty każdego, nowego produktu. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom powstał Bag in box – rewelacyjny system pakowania wszelkiego rodzaju substancji płynnych i półpłynnych.

Przyjazne środowisku

Produkt firmy EKOPAK stanowi połączenie troski o naturę z osiągnięciami najnowszej technologii. Bag in box wyprodukowany jest z materiałów, które są pozbawione elementów transmutujących. Zastosowanie folii barierowej ogranicza do minimum dostęp gazów do ich wnętrza, dzięki czemu zwiększa się świeżość znajdujących się w nich substancji oraz wydłuża się ich przydatność do użycia. Zużyte worki można z powodzeniem poddać recyklingowi, natomiast solidne opakowanie z grubego kartonu nadaje się do wielokrotnego użytku.
Dostępne są opakowania Bag in box o pojemności 2, 3, 5 i 10 litrów. Dzięki dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia, świetnie sprawdzają się one w każdej sytuacji; od użytku domowego na podróży skończywszy.

Szereg zalet użytkowych

Omawiana forma opakowania ułatwia transport i przechowywanie produktów. Woreczki można bardzo łatwo napełnić, a następnie dozować ich zawartość za pomocą zamontowanego kranika. Bag in box pozwala zachować świeżość i wysoką jakość przechowywanych produktów, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany w różnych gałęziach przemysłu. Największe zastosowanie znajdują one w branży spożywczej, jako opakowania różnego rodzaju napojów. Można zatem używać ich do przechowywania soków, wód mineralnych, ale także mas spożywczych oraz lodów. Bag in box równie dobrze sprawdzają się jako pojemniki na wszelkiego rodzaju alkohole, przede wszystkim wina, piwa i cydry. Zalety produktów firmy EKOPAK dostrzegli także producenci chemii przemysłowej, wykorzystując Bag in box jako opakowania do płynów do mycia naczyń, mydeł w płynie, a także innych substancji płynnych i półpłynnych.

logo ekopak stopka       wszystkie prawa zastrzeżone przez EKOPAK

CREATED BY SERVPARK